Canadian Cyclist Quebec tourism Banner 24/7 - April 16
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
OGC Camelback CC2 - April 7
 

Daily News


 

August 26/97 0:28 am - Part 2, Ontario Provincial XC Results


Posted by Editor on 08/26/97
 

28.14 Km, 3 Laps 47 Entrants Senior (23-29) Sport Men PL SURNAME, FIRST NAME AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 BUFFETT, Paul Henry from Hamilton 1:40:48.64 2 GUTHRIE, David ROCKET (Essex Kent O.R.C.T) 1:41:16.98 28.34 3 SPENCE, Kevin 1:43:07.68 2m19 4 VANDENHEUVEL, Terry from Courtice 1:43:16.68 2m28 5 BELL, Cameron from St. Catharines 1:43:17.75 2m29 6 SKAFEL, Paul from St. Thomas 1:44:40.69 3m52 7 BALD, Michael from Hamilton 1:46:52.89 6m04 8 PRUSKI, Marcel from Kitchener 1:47:21.13 6m32 9 DAVIDSON, Mike from Scarborough 1:47:44.18 6m55 10 D'ANJOU, Marc from Kingston 1:48:09.40 7m20 11 BARRETT, Chris CYCLEPATH RT / Ajax 1:49:03.82 8m15 12 LAMARRE, Philippe from Oakville 1:49:37.01 8m48 13 NICKERSON, Keith from Hamilton 1:50:54.63 10m05 14 DRENTH, Dave from North Bay 1:50:54.63 10m05 15 CAMPLIN, Glen from Hamilton 1:51:18.07 10m29 16 ARMSTRONG, Mike from Hamilton 1:52:48.94 12m00 17 MACDONALD, Simon from Aurora 1:53:10.71 12m22 18 MATIATION, Stefan 1:53:41.83 12m53 19 KUBOTA, Scott EARL'S CYCLE / Whitby 1:54:16.92 13m28 20 VERMACKT, Chris 1:54:25.56 13m36 21 WESTAWAY, Mark from Toronto 1:55:01.65 14m13 22 PIERCE, Rodney Peterborough Cyclepath 1:55:26.58 14m37 23 BRUNO, Claudio 1:55:32.38 14m43 24 BURDETT, Martin FAT TIRE CYCLE / Brantford 1:55:42.52 14m53 25 MEYERS, Paul 1:55:49.49 15m00 26 WHITMORE, Scott from Toronto 1:56:10.21 15m21 27 SARAKA, Bryan from Toronto 1:57:28.89 16m40 28 VEDOVA, Craig from Port Stanley 1:58:12.66 17m24 29 VERSEGHY, Mike TEAM ALL CANADIAN / Ajax 1:58:14.11 17m25 30 FORD, Rob from Cambridge 1:58:30.48 17m41 31 RABY, Rick 1:58:42.47 17m53 32 BRADLEY, Wayne from Guelph 1:59:43.18 18m54 33 DELSEY, Shawn 2:02:02.92 21m14 34 ITO, Shawn from Cheltenham 2:03:52.53 23m03 35 HENRY, Andrew from Guelph 2:04:46.98 23m58 36 WALL, Kevin from Waterloo 2:04:53.94 24m05 37 SCHMIDT, Mark 2:05:58.40 25m09 38 JOHNSTON, David from Etobicoke 2:08:26.63 27m37 39 CASTELLI, Jason from Toronto 2:17:38.08 36m49 40 SOLOWAY, Zelig from Toronto 2:34:40.24 53m51 41 SICILIANO, Antonio from Oakville 2:38:32.94 57m44 TANG, Mike from Toronto DNF 1 Lap ToGo WESTAWAY, Mark from Toronto DNF 2 LapsToGo GOLDMAN, Mitchell from North York DNF 2 LapsToGo KIZIAK, Chris from Bolton Did Not Finish BLACKWOOD, Scott from Bramalea Did Not Finish SAUNDERS, Matt from Aurora DNF 1 Lap ToGo 18.76 Km, 2 Laps 11 Entrants Senior (19-29) Sport Women PL SURNAME, FIRST NAME AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 DAVIS, Dreena 1:22:56.71 2 NELSON, Lisa from Churchill 1:24:39.67 1m42 3 FARRANT, Colleen from Mississauga 1:26:03.35 3m06 4 AST, Anna from Willowdale 1:26:46.44 3m49 5 CHAPPELL, Laurie from Toronto 1:27:08.54 4m11 6 HUSSEY, Lisa CHAIN REACTION / Cambridge 1:28:09.03 5m12 7 RUSSELL, Andrea from Oshawa 1:29:11.79 6m15 8 LOEFFELHOLZ, Heather from London 1:33:16.52 10m19 9 HARRIS, Joanne from London 1:33:24.78 10m28 10 MAYNARD, Katie from Gores Landing 1:34:13.54 11m16 TANAS, Julie from Georgetown DNF 1 Lap ToGo 28.14 Km, 3 Laps 56 Entrants Veteran (30-39) Sport Men PL SURNAME, FIRST AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 THOMSON, Scott OWEN SOUND CC / Owen Sound 1:45:13.79 2 BONE, Brian from London 1:47:31.05 2m17 3 KURELEK, Andy from Burlington 1:50:04.24 4m50 4 SEELEY, Ross from Pickering 1:50:15.87 5m02 5 STRAHM, Steven FESTIVAL CITY CYCLING TEAM 1:50:35.08 5m21 6 SELLICK, Keith from St. Thomas 1:50:41.75 5m27 7 WOLFE, Norm from Fergus 1:51:29.77 6m15 8 SCHULTZ, Rob from North York 1:51:33.87 6m20 9 WRIGHTON, Merv from Thorold 1:53:39.68 8m25 10 GEDDES, Glen from Toronto 1:53:52.21 8m38 11 SETO, David OGC-PEDROS / Stoney Creek 1:54:02.95 8m49 12 USHERWOOD, Brad from Georgetown 1:54:44.02 9m30 13 ALDWORTH, Daryl from Newmarket 1:55:01.92 9m48 14 JAMES, Stuart K.H.S. / Newmarket 1:55:20.44 10m06 15 DAVIS, Jim from Brantford 1:55:32.91 10m19 16 SMITH, Ben from Guelph 1:55:36.90 10m23 17 SHEPPARD, Adrian from Toronto 1:55:49.52 10m35 18 KELLY, Robinson from Scarborough 1:56:04.76 10m50 19 WATSON, Mike from Wingham 1:56:20.41 11m06 20 KING, Brad from Hamilton 1:56:49.16 11m35 21 EVANS, Douglas from Bramalea 1:57:02.01 11m48 22 KURET, Stephen from Cambridge 1:57:18.06 12m04 23 YOHN, Gregory from Port Elgin 1:57:23.39 12m09 24 BIGG, Steve 2:00:34.33 15m20 25 RUSSELL, Reed from Stouffville 2:00:59.24 15m45 26 ORR, M. Scott FREEWHEEL CYCLE / Hamilton 2:02:18.87 17m05 27 TEGLAS, Michael from Cambridge 2:03:29.98 18m16 28 MILLER, Ian from Owen Sound 2:04:04.92 18m51 29 LEENGARS, Robert 2:04:21.70 19m07 30 SMITH, Bruce 2:04:41.01 19m27 31 ABBEY, Garnett from Burlington 2:05:05.30 19m51 32 PIRAINO, Frank from Cambridge 2:06:21.96 21m08 33 LOVALLO, Mark ZIGGY'S CC INC. / Waterloo 2:06:56.66 21m42 34 GRANT, David SILENT SPORTS/THIN BLUE LINE 2:08:03.55 22m49 35 CARTER, Mark BRAMPTON CYCLING CLUB/Toronto 2:08:17.50 23m03 36 COLLINS, Mike from Burlington 2:08:41.25 23m27 37 PIRHEIRO, Carlos from Barrie 2:09:35.21 24m21 38 BYRON, John 2:15:06.84 29m53 39 TUCHEL, Ollie from Georgetown 2:15:49.02 30m35 40 BEIRNESS, Gary 2:20:25.45 35m11 41 PEREIRA, Adelio from Waterloo 2:23:46.76 38m32 42 SMITH, David 2:25:03.56 39m49 43 SHINBIN, Mark from Ancaster 2:32:37.39 47m23 44 MARSHALL, Jeffrey from Mississauga 2:49:22.26 1h04m HENRY, Patrick from Thornhill DNF 1 Lap ToGo SCHEMBRI, Jim from Toronto DNF 2 LapsToGo WOLFE, Norm from Fergus DNF 2 LapsToGo MCKEAGE, Tim from Oshawa DNF 1 Lap ToGo POLLOCK, Laurence BICYCLE SHOP/BRANTFORD CC DNF 1 Lap ToGo LOCKINGTON, Gary DNF 1 Lap ToGo RICHARDS, Keith TEAM HARDWOOD / Minesing DNF 1 Lap ToGo BROOKS, Glen from Huntsville DNF 2 LapsToGo CARTER, Shane from Guelph Did Not Finish YOUNG, Danny from Burlington DNF 1 Lap ToGo MARRISON, Tim from Odessa DNF 2 LapsToGo MARTIN, Robert FREEWHEEL CYCLE / Hamilton Did Not Finish WILLIAMS, Richard from Toronto DNF 1 Lap ToGo 18.76 Km, 2 Laps 4 Entrants Veteran (30+) Sport Women PL SURNAME, FIRST NAME AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 POL, Lori FOREST CITY CC / London 1:26:06.18 2 PHILLIPS-LAIDLAW, Sharon from Wyevale 1:28:59.81 2m53 3 GRANT, Gale from Mississauga 1:30:47.55 4m41 4 HYNSCHT, Sigrid from London 1:31:06.63 5m00 18.76 Km, 2 Laps 32 Entrants Master (40-49) Sport Men PL SURNAME, FIRST AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 MERRITT, Michael from London 1:11:45.85 2 CRIPPS, John from Gravenhurst 1:14:27.30 2m41 3 KEANIE, Steve from Whitby 1:15:56.89 4m11 4 DEZIEL, Chris ROCKET (Essex Kent O.R.C.T) 1:15:57.74 4m11 5 BEST, Dunnery Giant / Toronto 1:16:25.45 4m39 6 HONES, Heinz ZIGGY'S CC INC. / Kitchener 1:17:04.08 5m18 7 AITKEN, Alastair OAKVILLE CC / Oakville 1:17:05.12 5m19 8 SMITH, Michael ROCKET (Essex Kent O.R.C.T) 1:17:26.23 5m40 9 JAKOMAIT, Bill from Sault Ste Marie 1:18:54.29 7m08 10 LINDSAY, Duncan from Whitby 1:19:01.25 7m15 11 KALICHUK, Dennis 1:19:10.83 7m24 12 HASTED, Greg from Uxbridge 1:20:04.48 8m18 13 BELL, Dave WOODSTOCK CC / Woodstock 1:20:48.51 9m02 14 QUATTRIN, Steve from Bradford 1:20:55.39 9m09 15 KINGS, Dennis BICYCLE SHOP/BRANTFORD CC 1:20:57.00 9m11 16 KULAKOWSKY, George from Hamilton 1:24:17.30 12m31 17 SKINNER, Paul from Aurora 1:24:34.72 12m48 18 SZABO, George from Hillsdale 1:25:44.47 13m58 19 JETTE, Alan 1:26:27.80 14m41 20 DURDON, Terry SPOKES 'N' SLOPES / Milton 1:26:32.33 14m46 21 BEST, Jim from Scarborough 1:26:38.48 14m52 22 FIEMA, Jerzy from Mississauga 1:27:01.29 15m15 23 TRIMBLE, Bob OAKVILLE CC / Oakville 1:29:31.23 17m45 24 SMALL, Larry 1:32:35.21 20m49 25 COPITHORN, Rocky from Stouffville 1:35:44.83 23m58 26 ENGLAND, Tom from Owen Sound 1:36:13.93 24m28 27 VANDECAR, Eric from Kitchener 1:37:02.39 25m16 DOBLE, Michael SCHWINN CANADA / Oakville Did Not Finish ROBINSON, Mark DNF 1 Lap ToGo HOPKINSON, George Did Not Finish PACKHAM, Bill SILENT SPORTS/THIN BLUE LINE Did Not Finish MCWILLIAMS, Brian DISQUALIFIED! Started with Juniors instead of Masters 18.76 Km, 2 Laps 12 Entrants Grand Master (50+) Men PL SURNAME, FIRST NAME AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 JENSEN, Walter SCHWINN CANADA / Toronto 1:14:17.79 2 STRAHM, Ron FESTIVAL CITY CYCLING TEAM 1:16:03.88 1m46 3 SMITH, Geoffrey THE FIT COMPANY / Gilford 1:17:55.05 3m37 4 WYATT, Gordon from Newmarket 1:20:11.00 5m53 5 NORTON, Lee 1:20:14.93 5m57 6 GALBRAITH, Robert C from Campbellville 1:20:17.79 6m00 7 LAUTER, David ZZOOM VELO BICYCLES PLUS 1:22:37.16 8m19 8 NEAR, Ronald from Toronto 1:25:33.95 11m16 9 LOCKINGTON, Alan 1:29:52.88 15m35 10 CLUTE, Douglas SAULT CC / Sault Ste. Marie 1:31:18.20 17m00 11 HEGARTY, Tom from Toronto 1:34:58.03 20m40 12 HUELSHOF, John OWEN SOUND CC / Wiarton 1:42:05.57 27m47 28.14 Km, 3 Laps 30 Entrants Cadet (15-16) Expert Men PL SURNAME, FIRST NAME AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 ROUBAL, Jan from Sault Ste Marie 1:37:55.02 2 KOVACS, Robert from Stoney Creek 1:38:26.82 31.79 3 WADE, Adam SILENT SPORTS/THIN BLUE LINE 1:38:41.61 46.59 4 GALBRAITH, Tristan from Campbellville 1:40:38.43 2m43 5 FAULKNER, Justin from Bracebridge 1:41:48.34 3m53 6 PIETERSON, Matthew from Ottawa 1:42:10.63 4m15 7 SCHONAUER, Ryan from London 1:42:55.03 5m00 8 JANZEN, David ROCKET (Essex Kent O.R.C.T) 1:44:37.18 6m42 9 HOWLETT, Jason SPOKES 'N' SLOPES / Cambridge 1:45:10.48 7m15 10 HARRISON, Ryan from Georgetown 1:45:40.13 7m45 11 SAVOY, Ryan from Iron Bridge 1:45:41.71 7m46 12 SANOWAR, Peter SUDBURY CC / Sudbury 1:46:24.97 8m29 13 CHWIST, Konrad 1:46:40.66 8m45 14 JOHNSTON, Ian FREEWHEEL CYCLE / Burlington 1:49:25.36 11m30 15 MATTHEWS, Paul FREEWHEEL CYCLE / Dundas 1:52:15.23 14m20 16 SMITH, Matt from Ancaster 1:53:44.78 15m49 17 ISAAC, Chris CYCLEPATH RT / Newmarket 1:54:40.84 16m45 18 SHAHAR, Avi from Thornhill 1:54:52.64 16m57 19 WRIGHT, Andrew SPOKES 'N' SLOPES/Burlington 1:55:37.87 17m42 20 MAEMURA, Andrew from Toronto 1:57:32.57 19m37 21 MERKO, Matthew from Mississauga 2:00:14.17 22m19 22 SMEATON, Jeff SPOKES 'N' SLOPES / Brantford 2:04:37.01 26m41 23 ASTON, Mike from Guelph 2:49:34.88 1h11m BERGER, Marc SILENT SPORTS/THIN BLUE LINE Did Not Finish HENDRICKEN, Michael from Stoney Creek DNF 2 LapsToGo AINLEY, Sean OCG-Pedros / Wasaga Beech DNF 2 LapsToGo SCHERZ, Martin from Thornhill DNF 2 LapsToGo MORRIS, Clayton from Gloucester DNF 2 LapsToGo HOWLETT, Jason SPOKES 'N' SLOPES / Cambridge Did Not Finish COSTIGANE, David from Guelph DNF 1 Lap ToGo 37.52 Km, 4 Laps 27 Entrants Junior (17-18) Expert Men PL SURNAME, FIRST NAME AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 DEY, Ryan BICYCLE SHOP/BRANTFORD CC 2:02:43.13 2 NEUMANN, Ondrej OGC-FISHER / Mississauga 2:06:14.14 3m31 3 KARASINSKI, Phillip from Hanover 2:07:28.41 4m45 4 VAN DER VALK, Mike from Parry Sound 2:08:38.71 5m55 5 PAUTLER, Drew from Brampton 2:10:21.65 7m38 6 PATTERSON, Matt from Whitby 2:16:24.03 13m40 7 SCHAGERL, James KONA / Gloucester 2:17:02.17 14m19 8 MCLEAN, Peter KHS/Wheel Goods / St Marys 2:18:13.25 15m30 9 SAUVE, Neil from North Bay 2:20:08.60 17m25 10 CALHOUN, Kevin from Millbrook 2:22:52.50 20m09 11 HAMER, Andrew from Waterdown 2:23:35.04 20m51 12 RASMUSSEN, Brendan from Bracebridge 2:24:51.08 22m07 13 COMBDON, Aaron D'ORNELLAS RT / Port Perry 2:25:38.54 22m55 14 MARTYN, Josh TEAM ALL CANADIAN/Blackstock 2:25:46.12 23m02 15 MOUCHA, Paul ZIGGY'S CC INC. / Kitchener 2:27:30.55 24m47 16 CARR, Gareth CYCLEPATH RT / Cambridge 2:27:39.57 24m56 17 ROTH, Greg from Bright 2:27:42.02 24m58 18 MACEWEN, Bill from Maxville 2:35:49.69 33m06 19 SALVENDY, Oscar OGC-BONTRAGER / Toronto 2:42:46.14 40m03 PORTER, Brad NEWORLD CYCLE / Hamilton Did Not Finish GALLAGHER, Keith from Peterborough DNF 3 LapsToGo TRAINI, Enrico from Toronto DNF 3 LapsToGo COUSINEAU, Chris from Maryhill DNF 1 Lap ToGo KONINGS, Sean from Colgan DNF 3 LapsToGo SMITH, Alastair from King City Did Not Finish VOLLMERSHAUSEN, Mike WOODSTOCK CC / Woodstock DNF 1 Lap ToGo CLUTE, Nathan SAULT CC / Sault Ste Marie DNF 2 LapsToGo 37.52 Km, 4 Laps 60 Entrants Senior (19-29) Expert Men PL SURNAME, FIRST AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 RICE, Rob TIMMINS CYCLING CLUB/Timmins 2:03:51.75 2 WHEELER, Zachary from Gores Landing 2:05:39.65 1m47 3 WEST, Anthony from Ottawa 2:05:52.73 2m00 4 POTTER, Eric from Rutherglen 2:08:37.68 4m45 5 MCFARLANE, Gordon from Thornhill 2:08:48.90 4m57 6 BARKER, James FREEWHEEL CYCLE / Brantford 2:08:49.46 4m57 7 MCKEOUGH, Tim Cyclepath / Ottawa 2:10:28.00 6m36 8 LEFEUVRE, Andrew K.H.S. / Georgetown 2:11:06.62 7m14 9 TRIMBLE, Adam from Oakville 2:11:57.84 8m06 10 MACKENZIE, Drew from Ottawa 2:12:40.15 8m48 11 MARSHALL, Dan CHAIN REACTION / Markham 2:12:41.98 8m50 12 MACINTOSH, Craig from Toronto 2:12:45.77 8m54 13 RUPPEL, Sean ROCKY MOUNTAIN:SILENT SPORTS 2:14:20.42 10m28 14 SILVEIRA, Spencer BICYCLE SHOP/BRANTFORD CC 2:15:16.05 11m24 15 RAYMOND, Byron from Hamilton 2:15:45.65 11m53 16 SUTER, Les K.H.S. / Newmarket 2:16:19.51 12m27 17 COOKE, Graeme H from Barrie 2:16:52.17 13m00 18 PEZZO, Basilio from Toronto 2:16:59.67 13m07 19 CHANT, Vernon from Guelph 2:17:22.70 13m30 20 COX, Andy from Waterloo 2:18:28.81 14m37 21 HAVILAND, Kevin from Mississauga 2:18:42.84 14m51 22 HALL, Craig THE FLYING DOGS/WATERLOO 2:19:34.18 15m42 23 KLINGMANN, Scot from Kingston 2:19:39.27 15m47 24 SINCLAIR, Grant FREEWHEEL CYCLE / Dundas 2:20:05.88 16m14 25 NICHOLAS, Andrew BICYCLE SHOP/BRANTFORD CC 2:20:13.14 16m21 26 MATTHEWS, Chris OGC-BONTRAGER:OGC-BONTRAGER 2:20:49.10 16m57 27 ROCHE, Jay TEAM ALL CANADIAN / Ajax 2:20:57.13 17m05 28 CUNNINGHAM, Jamie from Brantford 2:21:09.01 17m17 29 CHARLES, Cameron from Georgetown 2:21:18.75 17m27 30 MALAISON, Martin SPOKES 'N' SLOPES/Burlington 2:21:29.46 17m37 31 TOBIAS, Kris CHAIN REACTION / Toronto 2:22:07.76 18m16 32 MERCHANT, Rodney from Toronto 2:23:03.68 19m11 33 WILLIAMS, Marcus from Bond Head 2:23:04.77 19m13 34 VERKERK, Vince from Muirkirk 2:23:14.00 19m22 35 BURCH, Dave from Omemee 2:23:35.19 19m43 36 SALTER, Daniel D'ORNELLAS RT / Courtice 2:24:18.76 20m27 37 STOCK, Eric from Fenwick 2:24:35.36 20m43 38 HARRIES, Geoffrey from Whitby 2:25:23.99 21m32 39 TOWERS, Michael from Mississauga 2:29:31.46 25m39 40 GROCHOWING, Chad 2:31:02.11 27m10 41 PARKES, Steve THE FLYING DOGS/WATERLOO 2:31:06.57 27m14 42 HART, Paul from Brantford 2:32:20.46 28m28 43 FLETCHER, Robert from Toronto 2:32:45.02 28m53 44 BONGARD, James from Oakville 2:33:27.44 29m35 45 HARRIS, Garnet from London 2:34:58.95 31m07 46 MEAD, Josh from Aurora 2:35:38.92 31m47 47 MOO_CHOY, Nigel K.H.S. / Markham 2:38:43.98 34m52 ROSS, Rick DNF 3 LapsToGo CLAYTON, Jeff from Woodstock DNF 3 LapsToGo JOHNSTON, Chris from Toronto DNF 2 LapsToGo DREYER, Andrew from Aurora DNF 2 LapsToGo HEATH, Brian from Mount Albert DNF 2 LapsToGo JOHNSTON, Daniel CYCLEPATH RT / Etobicoke DNF 1 Lap ToGo ABBAS, Iyad from Guelph Did Not Finish BROWN, Chris from Collingwood Did Not Finish LANE, Hamish Did Not Finish ROBERTSON, Drew from Willowdale DNF 2 LapsToGo MEYERS, Brandon SILENT SPORTS/THIN BLUE LINE DNF 2 LapsToGo BLACK, Robert from Arnprior DNF 1 Lap ToGo COUTO, Horacio CYCLEPATH RT / Oakville DNF 1 Lap ToGo 28.14 Km, 3 Laps 11 Entrants Senior (19-29) Expert Women PL PLATE SURNAME, FIRST AFFILIATED CLUB/TEAM/City/Town TIME DIFF. 1 141 WESTMAN, Trisha from Sault Ste Marie 1:57:57.63 2 146 LOPEZ, Karen from Toronto 1:58:33.41 35.77 3 144 DESPARD, Erin KONA:KONA / Orangeville 2:00:46.54 2m48 4 136 MERCIER, Deana CHAIN REATION / Richmond Hill 2:02:00.32 4m02 5 131 DI LELLO, Maria from Hamilton 2:03:49.82 5m52 6 145 SPRULES, Erica from Uxbridge 2:06:23.51 8m25 7 139 SEAY, Victoria from Toronto 2:06:41.14 8m43 8 177 GILMORE, Mhairi Kona / Chelsea 2:07:38.98 9m41 9 147 BRAGG, Tina from Hamilton 2:10:12.32 12m14 10 178 TEMPLE, Tracey BRAMPTON CYCLING CLUB 2:12:14.69 14m17 11 137 NIMICK, Zoe from Owen Sound 2:15:09.87 17m12

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+6469) - Sept 20
 
ARG button Sept 17.14
 

 
Bikesports - August 12
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login