Canadian Cyclist

 

November 19/16 9:57 am - Tour of Fuzhou: Stages 3 and 4 results


Posted by Editoress on 11/19/16
 

Results from stages 3 and 4 of the of the Tour of Fuzhou in China.

Stage 3 (November 18th): Lianjiang, 133.3 km
1 Jingbiao Zhao (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 3:12:30
2 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club
3 Brandon Feehery (USA) Astellas Cycling Team
4 Jason Christie (NZl) Kenyan Riders - Downunder
5 Ok Cheol Kim (Kor) Seoul Cycling Team
6 Hajeon Jung (Kor) Seoul Cycling Team
7 Yehor Dementyev (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team
8 Luke Parker (Aus) Attaque Team Gusto
9 Milan Veltman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
10 Peeter Pruus (Est) Rietumu - Delfin
11 Evan Burtnik (Can) Canadian National Team
12 Nur Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team
13 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
14 King Lok Cheung (HKg) National Team Hongkong
15 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team
16 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
17 Daeyoung Joo (Kor) Seoul Cycling Team
18 Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) RTS - Monton Racing Team
19 Sven Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
20 Burr Ho (HKg) National Team Hongkong
21 En Huang (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling
22 Muhamad Zawawi Azman (Mas) National Team Malaysia
23 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
24 Edward Walsh (Can) Canadian National Team
25 Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (Mas) National Team Malaysia
26 Meiyin Wang (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team
27 Ben Hill (Aus) Attaque Team Gusto
28 William Elliott (Can) Canadian National Team
29 Shangguo Yuan (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling
30 Chenlu Qin (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling
31 Sean Mackinnon (Can) Canadian National Team
32 Mohammad Gharehbaghi Pouri (Iri) Hy Sport - Look Continental Cycling
33 Hiu Fung Choy (HKg) National Team Hongkong
34 Arvin Moazami Godarzi (Iri) Pishgaman - Giant Team
35 Hossaini Reza (Iri) Pishgaman - Giant Team
36 Muradjan Halmuratov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team
37 Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto
38 Amir Kolahdouz Hagh (Iri) Pishgaman - Giant Team
39 Rahim Emami (Iri) Pishgaman - Giant Team
40 Akramjon Sunnatov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team
41 Hamid Pourhashemi (Iri) Pishgaman - Giant Team
42 Saeid Safarzadeh (Iri) Tabriz Shahrdari Team
43 Samwel Ekiru (Ken) Kenyan Riders - Downunder
44 Ghader Mizbani Iranagh (Iri) Tabriz Shahrdari Team
45 Ahad Kazemi (Iri) Tabriz Shahrdari Team
46 Kyeongho Min (Kor) Seoul Cycling Team
47 Nicholas Woods (Aus) St. George - Merida Cycling Team
48 Brodie Talbot (Aus) St. George - Merida Cycling Team
49 Cameron Bayly (Aus) Attaque Team Gusto
50 Ali Nemati Khiavi (Iri) Hy Sport - Look Continental Cycling
51 Bieken Nazaerbieke (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling
52 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) National Team Malaysia
53 Sun Xiaolong (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling
54 Mauricio Ortega Ramirez (Col) RTS - Monton Racing Team
55 Ilya Davidenok (Kaz) RTS - Monton Racing Team
56 Victor Niño Corredor (Col) RTS - Monton Racing Team
57 Nicholas Katsonis (Aus) St. George - Merida Cycling Team
58 Abdullojon Akparov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team
59 Adne Engelen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
60 Timothy Cameron (Aus) St. George - Merida Cycling Team
61 Wenhui Bi (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling
62 Azman Zulkifli Mohd (Mas) National Team Malaysia
63 Zhang Zheng (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team
64 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club
65 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club
66 Dilmurdjon Siddikov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team
67 Timur Maleev (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team
68 Ka Hoo Fung (HKg) National Team Hongkong
69 Mirsamad Pourseyedi Golakhour (Iri) Tabriz Shahrdari Team
70 Jay Lamoureux (Can) Canadian National Team all s.t.
71 Thomas Rabou (Ned) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 0:12
72 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:17
73 Ruslan Karimov (Uzb) RTS - Monton Racing Team 0:17
74 Ying Hon Yeung (HKg) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 0:23
75 Tom Coates (Aus) Kenyan Riders - Downunder 12:37
76 Jiancai Wang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
77 Jay Dutton (Aus) St. George - Merida Cycling Team
78 Muhamad Rauf Nur Misbah (Mas) National Team Malaysia
79 Ayub Kinoti (Ken) Kenyan Riders - Downunder
80 Alder Martz (USA) Attaque Team Gusto
81 Ho San Chiu (HKg) National Team Hongkong
82 Sergey Medvedev (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team
83 Clay Murfet (Aus) Astellas Cycling Team
84 Wan Yau Lau (HKg) National Team Hongkong
85 Eamon Lucas Franck (USA) Astellas Cycling Team
86 Dostonbek Ollamov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team
87 Chaohua Xue (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling
88 Andris Vosekalns (Lat) Rietumu - Delfin
89 Emils Liepins (Lat) Rietumu - Delfin
90 Fuwen Xue (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling
91 Xin Wang (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling
92 Ming Dong Wang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
93 Zhishan Zhang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
94 Willem Boersma (Can) Canadian National Team
95 Vahid Ghaffari (Iri) Tabriz Shahrdari Team
96 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team
97 Mohammad Rajablou (Iri) Pishgaman - Giant Team
98 Meng Yan (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team
99 Valerii Taradai (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team
100 Jayson Valade (Fra) Qinghai Tianyoude Cycling Team
101 Ryan Aitcheson (Can) Astellas Cycling Team
102 Yusrizal Yusoff (Mas) Terengganu Cycling Team
103 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
104 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team
105 Amir Mustafa Rusli (Mas) National Team Malaysia
106 Roman Seliversov (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team 24:55
107 Shinpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
108 Anton Ivashkin (Blr) Minsk Cycling Club
109 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
110 Mohd Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team
111 Jinde Zhang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
112 Mehdi Sohrabi (Iri) Tabriz Shahrdari Team all s.t.
OTL Che Ku Mohammad Nazmie Che Ku Romli (Mas) Terengganu Cycling Team
OTL Norimran Nor In (Mas) Terengganu Cycling Team
DNF Jacob Sitler (USA) Astellas Cycling Team
DNF Oleksandr Golovash (Ukr) Minsk Cycling Club
DNF Taeho Choi (Kor) Seoul Cycling Team
DNF Wen Chung Huang (Tpe) Attaque Team Gusto
DNS Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club
 
Stage 4(November 19th): Yongtai , 130.8 km
1 Rahim Emami (Iri) Pishgaman - Giant Team 3:25:46
2 Ahad Kazemi (Iri) Tabriz Shahrdari Team at 0:02
3 Hamid Pourhashemi (Iri) Pishgaman - Giant Team 0:07
4 Arvin Moazami Godarzi (Iri) Pishgaman - Giant Team s.t.
5 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club 0:35
6 Amir Kolahdouz Hagh (Iri) Pishgaman - Giant Team
7 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team both s.t.
8 Mauricio Ortega Ramirez (Col) RTS - Monton Racing Team 0:40
9 Saeid Safarzadeh (Iri) Tabriz Shahrdari Team 0:41
10 Ghader Mizbani Iranagh (Iri) Tabriz Shahrdari Team 0:42
11 Shangguo Yuan (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling 1:01
12 Victor Niño Corredor (Col) RTS - Monton Racing Team 1:02
13 Sven Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 1:27
14 Hossaini Reza (Iri) Pishgaman - Giant Team 1:29
15 Bieken Nazaerbieke (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling 1:30
16 Sean Mackinnon (Can) Canadian National Team 1:37
17 Muradjan Halmuratov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team s.t.
18 William Elliott (Can) Canadian National Team 1:45
19 Nicholas Katsonis (Aus) St. George - Merida Cycling Team 2:12
20 Jason Christie (NZl) Kenyan Riders - Downunder 2:24
21 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 2:25
22 Hajeon Jung (Kor) Seoul Cycling Team 2:27
23 Zhishan Zhang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
24 Adne Engelen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team both s.t.
25 Kyeongho Min (Kor) Seoul Cycling Team 2:30
26 Wenhui Bi (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 3:10
27 Ka Hoo Fung (HKg) National Team Hongkong 3:14
28 Ali Nemati Khiavi (Iri) Hy Sport - Look Continental Cycling 3:19
29 Peeter Pruus (Est) Rietumu - Delfin 3:20
30 Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) RTS - Monton Racing Team 3:20
31 Meiyin Wang (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 3:35
32 Sun Xiaolong (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 3:37
33 Muhamad Zawawi Azman (Mas) National Team Malaysia 3:41
34 Timothy Cameron (Aus) St. George - Merida Cycling Team 3:41
35 Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (Mas) National Team Malaysia 4:52
36 Yehor Dementyev (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team 5:00
37 Zhang Zheng (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 5:03
38 King Lok Cheung (HKg) National Team Hongkong 5:09
39 Akramjon Sunnatov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team
40 Edward Walsh (Can) Canadian National Team
41 Vahid Ghaffari (Iri) Tabriz Shahrdari Team all s.t.
42 Dilmurdjon Siddikov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 5:36
43 Mohammad Gharehbaghi Pouri (Iri) Hy Sport - Look Continental Cycling 6:00
44 Samwel Ekiru (Ken) Kenyan Riders - Downunder 6:11
45 Meng Yan (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 6:32
46 Burr Ho (HKg) National Team Hongkong s.t.
47 En Huang (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling 6:36
48 Chenlu Qin (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 6:38
49 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) National Team Malaysia 6:55
50 Daeyoung Joo (Kor) Seoul Cycling Team 7:03
51 Ben Hill (Aus) Attaque Team Gusto 7:17
52 Cameron Bayly (Aus) Attaque Team Gusto
53 Mohammad Rajablou (Iri) Pishgaman - Giant Team both s.t.
54 Hiu Fung Choy (HKg) National Team Hongkong 7:19
55 Abdullojon Akparov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 7:41
56 Ayub Kinoti (Ken) Kenyan Riders - Downunder 8:00
57 Ok Cheol Kim (Kor) Seoul Cycling Team 8:02
58 Jay Dutton (Aus) St. George - Merida Cycling Team 8:33
59 Emils Liepins (Lat) Rietumu - Delfin 10:31
60 Roman Seliversov (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team 10:59
61 Thomas Rabou (Ned) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 11:03
62 Luke Parker (Aus) Attaque Team Gusto 11:05
63 Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto
64 Nicholas Woods (Aus) St. George - Merida Cycling Team
65 Yusrizal Yusoff (Mas) Terengganu Cycling Team all s.t.
66 Mirsamad Pourseyedi Golakhour (Iri) Tabriz Shahrdari Team 11:09
67 Jayson Valade (Fra) Qinghai Tianyoude Cycling Team 11:17
68 Ming Dong Wang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team s.t.
69 Xin Wang (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling 12:02
70 Chaohua Xue (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling s.t.
71 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team 12:12
72 Dostonbek Ollamov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 12:16
73 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club 12:41
74 Brandon Feehery (USA) Astellas Cycling Team 14:12
75 Ryan Aitcheson (Can) Astellas Cycling Team s.t.
76 Muhamad Rauf Nur Misbah (Mas) National Team Malaysia 15:36
77 Azman Zulkifli Mohd (Mas) National Team Malaysia 15:36
78 Ho San Chiu (HKg) National Team Hongkong 15:38
79 Ilya Davidenok (Kaz) RTS - Monton Racing Team 15:49
80 Ruslan Karimov (Uzb) RTS - Monton Racing Team s.t.
81 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 16:12
82 Jiancai Wang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 16:24
83 Fuwen Xue (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 17:03
84 Milan Veltman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 17:07
85 Alder Martz (USA) Attaque Team Gusto 17:09
86 Clay Murfet (Aus) Astellas Cycling Team
87 Evan Burtnik (Can) Canadian National Team
88 Tom Coates (Aus) Kenyan Riders - Downunder
89 Timur Maleev (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team
90 Willem Boersma (Can) Canadian National Team
91 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team
92 Valerii Taradai (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team
93 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
94 Sergey Medvedev (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team all s.t.
95 Andris Vosekalns (Lat) Rietumu - Delfin 17:58
96 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team 18:00
97 Nur Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team s.t.
98 Ying Hon Yeung (HKg) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 18:05
99 Jingbiao Zhao (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team
100 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team
101 Shinpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
102 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team
103 Mohd Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team all s.t.
104 Brodie Talbot (Aus) St. George - Merida Cycling Team 18:17
105 Eamon Lucas Franck (USA) Astellas Cycling Team 21:32
106 Amir Mustafa Rusli (Mas) National Team Malaysia 21:32
107 Anton Ivashkin (Blr) Minsk Cycling Club 25:32
DSQ Mehdi Sohrabi (Iri) Tabriz Shahrdari Team
DNF Wan Yau Lau (HKg) National Team Hongkong
DNF Jinde Zhang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team
DNS Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club
DNS Jay Lamoureux (Can) Canadian National Team
 
GC
1 Rahim Emami (Iri) Pishgaman - Giant Team 12:07:34
2 Arvin Moazami Godarzi (Iri) Pishgaman - Giant Team at 0:30
3 Hamid Pourhashemi (Iri) Pishgaman - Giant Team 1:00
4 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 1:01
5 Ahad Kazemi (Iri) Tabriz Shahrdari Team 1:19
6 Amir Kolahdouz Hagh (Iri) Pishgaman - Giant Team 1:26
7 Hossaini Reza (Iri) Pishgaman - Giant Team 2:12
8 Saeid Safarzadeh (Iri) Tabriz Shahrdari Team 2:23
9 Mauricio Ortega Ramirez (Col) RTS - Monton Racing Team 2:29
10 Ghader Mizbani Iranagh (Iri) Tabriz Shahrdari Team 2:33
11 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club 2:39
12 Victor Niño Corredor (Col) RTS - Monton Racing Team 3:01
13 Sven Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 3:14
14 Bieken Nazaerbieke (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling 3:19
15 Shangguo Yuan (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling 3:42
16 Sean Mackinnon (Can) Canadian National Team 4:06
17 Jason Christie (NZl) Kenyan Riders - Downunder 4:12
18 Muradjan Halmuratov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 4:18
19 Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) RTS - Monton Racing Team 4:47
20 Hajeon Jung (Kor) Seoul Cycling Team 5:02
21 Adne Engelen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 5:02
22 William Elliott (Can) Canadian National Team 5:13
23 Meiyin Wang (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 6:10
24 Nicholas Katsonis (Aus) St. George - Merida Cycling Team 6:41
25 Timothy Cameron (Aus) St. George - Merida Cycling Team 7:09
26 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 7:19
27 Peeter Pruus (Est) Rietumu - Delfin 7:49
28 Ali Nemati Khiavi (Iri) Hy Sport - Look Continental Cycling 7:51
29 Muhamad Zawawi Azman (Mas) National Team Malaysia 7:52
30 Akramjon Sunnatov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 8:12
31 Zhang Zheng (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 8:26
32 Sun Xiaolong (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 8:57
33 Dilmurdjon Siddikov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 9:01
34 Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (Mas) National Team Malaysia 9:03
35 Yehor Dementyev (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team 9:11
36 Mohammad Gharehbaghi Pouri (Iri) Hy Sport - Look Continental Cycling 9:18
37 Wenhui Bi (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 9:25
38 Ka Hoo Fung (HKg) National Team Hongkong 9:54
39 Samwel Ekiru (Ken) Kenyan Riders - Downunder 10:40
40 Chenlu Qin (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 10:49
41 Hiu Fung Choy (HKg) National Team Hongkong 11:24
42 Burr Ho (HKg) National Team Hongkong 11:50
43 En Huang (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling 12:02
44 Daeyoung Joo (Kor) Seoul Cycling Team 12:44
45 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) National Team Malaysia 12:52
46 Ben Hill (Aus) Attaque Team Gusto 12:54
47 Ok Cheol Kim (Kor) Seoul Cycling Team 13:12
48 King Lok Cheung (HKg) National Team Hongkong 13:44
49 Kyeongho Min (Kor) Seoul Cycling Team 13:54
50 Edward Walsh (Can) Canadian National Team 14:05
51 Abdullojon Akparov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 14:44
52 Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto 17:45
53 Ilya Davidenok (Kaz) RTS - Monton Racing Team 18:06
54 Zhishan Zhang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 18:14
55 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club 18:57
56 Azman Zulkifli Mohd (Mas) National Team Malaysia 19:47
57 Cameron Bayly (Aus) Attaque Team Gusto 19:51
58 Brodie Talbot (Aus) St. George - Merida Cycling Team 21:19
59 Thomas Rabou (Ned) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 21:29
60 Mohammad Rajablou (Iri) Pishgaman - Giant Team 21:50
61 Brandon Feehery (USA) Astellas Cycling Team 22:04
62 Mirsamad Pourseyedi Golakhour (Iri) Tabriz Shahrdari Team 22:20
63 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team 22:34
64 Ayub Kinoti (Ken) Kenyan Riders - Downunder 22:36
65 Nicholas Woods (Aus) St. George - Merida Cycling Team 23:29
66 Nur Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team 23:32
67 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team 23:36
68 Jingbiao Zhao (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 24:01
69 Evan Burtnik (Can) Canadian National Team 24:02
70 Vahid Ghaffari (Iri) Tabriz Shahrdari Team 24:26
71 Jay Dutton (Aus) St. George - Merida Cycling Team 24:38
72 Meng Yan (Chn) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 26:04
73 Luke Parker (Aus) Attaque Team Gusto 26:24
74 Ying Hon Yeung (HKg) Wisdom - Hengxiang Cycling Team 26:47
75 Timur Maleev (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team 29:33
76 Ruslan Karimov (Uzb) RTS - Monton Racing Team 30:00
77 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 30:49
78 Milan Veltman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 31:27
79 Ming Dong Wang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 31:48
80 Xin Wang (Chn) Hy Sport - Look Continental Cycling 32:11
81 Dostonbek Ollamov (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 32:17
82 Chaohua Xue (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 33:14
83 Clay Murfet (Aus) Astellas Cycling Team 35:02
84 Muhamad Rauf Nur Misbah (Mas) National Team Malaysia 35:08
85 Sergey Medvedev (Uzb) Beijing XDS - Innova Cycling Team 35:18
86 Emils Liepins (Lat) Rietumu - Delfin 35:32
87 Jiancai Wang (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 35:41
88 Ryan Aitcheson (Can) Astellas Cycling Team 36:00
89 Jayson Valade (Fra) Qinghai Tianyoude Cycling Team 36:18
90 Tom Coates (Aus) Kenyan Riders - Downunder 36:26
91 Fuwen Xue (Chn) Giant - Champion System Pro Cycling 36:58
92 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude Cycling Team 37:18
93 Valerii Taradai (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team 38:21
94 Yusrizal Yusoff (Mas) Terengganu Cycling Team 40:38
95 Amir Mustafa Rusli (Mas) National Team Malaysia 40:49
96 Ho San Chiu (HKg) National Team Hongkong 42:35
97 Andris Vosekalns (Lat) Rietumu - Delfin 42:59
98 Willem Boersma (Can) Canadian National Team 43:06
99 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team 44:02
100 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 44:06
101 Alder Martz (USA) Attaque Team Gusto 45:09
102 Eamon Lucas Franck (USA) Astellas Cycling Team 45:35
103 Roman Seliversov (Ukr) ISD - Jorbi Continental Team 49:48
104 Mohd Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team 55:24
105 Shinpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team 56:20
106 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team 56:47
107 Anton Ivashkin (Blr) Minsk Cycling Club 1:00:11


Stages 1 and 2

 

Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top


 
 | 
 Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Logout
 © Copyright 1998-2018 Canadian Cyclist. All rights reserved.