Canadian Cyclist

 

February 3/17 16:37 pm - Volta a la Comunitat Valenciana: Stage 3, Boivin 11th on stage


Posted by Editoress on 02/3/17
 

Results from the third stage of the Volta a la Comunitat Valenciana in Spain

Stage 3: Canals Riba to Roja de Turia, 161 Km
1 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott 3:49:02
2 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
3 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
4 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
5 Enrique Sanz Unzue (Esp) National Team Spain
6 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
7 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
8 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
9 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
10 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
11 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
12 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
13 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac
14 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
15 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac
16 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
17 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky
18 Wout Poels (Ned) Team Sky
19 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
20 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
21 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
22 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
23 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
24 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
25 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits
26 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
27 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
28 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
29 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
30 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
31 Dayer Quintana Rojas (Col) Movistar Team
32 David De La Cruz (Esp) Quick-Step Floors
33 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country - Murias
34 Raul Alarcon Garcia (Esp) W52/FC Porto
35 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
36 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
37 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
38 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
39 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
40 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
41 Rudy Molard (Fra) FDJ
42 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
43 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
44 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
45 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
46 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
47 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
48 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
49 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
50 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky
51 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
52 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team
53 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
54 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
55 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
56 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
57 Ben King (USA) Dimension Data
58 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto
59 Jesus Herrada (Esp) Movistar Team
60 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team
61 David Lopez (Esp) Team Sky
62 Victor De La Parte Gonzalez (Esp) Movistar Team
63 Steve Morabito (Sui) FDJ
64 Antonio Molina (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
65 Philip Deignan (Irl) Team Sky
66 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
67 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
68 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
69 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
70 Sébastien Reichenbach (Sui) FDJ
71 William Bonnet (Fra) FDJ
72 Jose Herrada (Esp) Movistar Team
73 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
74 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
75 Pello Bilbao (Esp) Astana Pro Team
76 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
77 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos BH
78 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors
79 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country - Murias
80 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
81 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
82 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
83 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo
84 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
85 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
86 Imanol Estevez Salas (Esp) Euskadi Basque Country - Murias
87 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country - Murias
88 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
89 Sebastián Mora Vedri (Esp) National Team Spain
90 Alberto Losada Alguacil (Esp) Katusha-Alpecin
91 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team
92 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
93 David Belda (Esp) Burgos BH
94 Igor Anton (Esp) Dimension Data
95 Joaquim Silva (Por) W52/FC Porto
96 Salvador Guardiola (Esp) Team UKYO
97 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
98 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto
99 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
100 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
101 Jérémy Roy (Fra) FDJ
102 Stefan Küng (Sui) BMC Racing Team
103 Gustavo Veloso (Por) W52/FC Porto
104 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
105 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ all s.t.
106 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin 0:32
107 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
108 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
109 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
110 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
111 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac
112 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
113 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
114 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
115 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
116 Jos van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
117 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos BH
118 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
119 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos BH
120 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
121 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
123 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
124 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
125 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
126 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
127 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
128 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
129 Martijn Budding (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
130 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
131 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac all s.t.
132 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Team UKYO 1:13
133 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 1:41
134 Michael Albasini (Sui) Orica-Scott 1:45
135 Julien Morice (Fra) Direct Energie 1:49
136 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 1:52
137 Aitor Gonzales (Esp) Euskadi Basque Country - Murias
138 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin both s.t.
139 Tanzou Tokuda (Jpn) Team UKYO 6:22
140 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
141 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
142 Manuel Jimenez Garcia (Esp) National Team Spain
143 Christopher Butler (USA) Caja Rural-Seguros RGA
144 Hector Saez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
145 Ivan Moreno Sanchez (Esp) National Team Spain
146 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA
147 Albert Torres Barcelo (Esp) Inteja Dominican Cycling Team
148 Oscar Pujol (Esp) Team UKYO
149 José Manuel Díaz (Esp) Israel Cycling Academy
150 António Carvalho (Por) W52/FC Porto
151 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja Dominican Cycling Team
152 Julio Alberto Amores Palacios (Esp) Inteja Dominican Cycling Team
153 Eduardo Llacer Gabarron (Esp) National Team Spain
154 Adriá Moreno Sala (Esp) National Team Spain
155 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
156 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
157 Berden De Vries (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
158 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
159 Aviv Yechzkel (Isr) Israel Cycling Academy
160 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
161 Etienne van Empel (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
162 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos BH
163 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
164 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
165 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
166 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom – Rusvelo
167 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
168 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
169 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
170 Daniel Navarro (Esp) Cofidis, Solutions Credits
171 Tom Bohli (Sui) BMC Racing Team
172 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country - Murias
173 Aritz Bagues Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country - Murias
174 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country - Murias
175 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Team UKYO all s.t.
176 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 6:31
177 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice s.t.
178 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team UKYO 6:33
179 Jonathan Lastra (Esp) Caja Rural-Seguros RGA s.t.
180 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 6:36
181 Angel Rebollido (Esp) W52/FC Porto
182 Tony Hurel (Fra) Direct Energie both s.t.
183 Benjami Prades (Esp) Team UKYO 22:45
DNF David Arroyo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Jaime Castrillo Zapater (Esp) National Team Spain
 
GC
1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 9:17:13
2 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team at s.t.
3 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:07
4 David Lopez (Esp) Team Sky 0:28
5 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:44
6 David De La Cruz (Esp) Quick-Step Floors 0:48
7 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 0:49
8 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors s.t.
9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:54
10 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 0:56
11 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:58
12 Wout Poels (Ned) Team Sky s.t.
13 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:05
14 Dayer Quintana Rojas (Col) Movistar Team 1:09
15 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
16 Jesus Herrada (Esp) Movistar Team
17 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team all s.t.
18 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:15
19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:23
20 Pello Bilbao (Esp) Astana Pro Team s.t.
21 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 1:37
22 Steve Morabito (Sui) FDJ s.t.
23 Jose Herrada (Esp) Movistar Team 1:43
24 Victor De La Parte Gonzalez (Esp) Movistar Team 1:46
25 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott 1:50
26 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 1:52
27 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:56
28 Rudy Molard (Fra) FDJ 1:58
29 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2:00
30 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 2:07
31 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team s.t.
32 Alberto Losada Alguacil (Esp) Katusha-Alpecin 2:13
33 Sébastien Reichenbach (Sui) FDJ 2:14
34 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:18
35 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott 2:21
36 Jos van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo s.t.
37 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:22
38 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 2:27
39 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2:30
40 Ben King (USA) Dimension Data 2:34
41 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 2:36
42 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 2:41
43 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac s.t.
44 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 2:46
45 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 3:01
46 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin s.t.
47 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 3:11
48 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 3:12
49 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 3:15
50 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 3:18
51 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 3:19
52 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 3:24
53 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice s.t.
54 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:44
55 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 3:48
56 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo 4:00
57 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 4:03
58 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 4:12
59 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits s.t.
60 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country - Murias 4:16
61 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto 4:26
62 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 4:49
63 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team 4:52
64 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 5:03
65 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto 5:04
66 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos BH 5:12
67 Enrique Sanz Unzue (Esp) National Team Spain 5:13
68 Joaquim Silva (Por) W52/FC Porto 5:16
69 Antonio Molina (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 5:18
70 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin s.t.
71 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5:19
72 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 5:22
73 David Belda (Esp) Burgos BH 5:26
74 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto 5:31
75 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 5:32
76 Stefan Küng (Sui) BMC Racing Team 6:01
77 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 6:06
78 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 6:08
79 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 6:29
80 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 6:32
81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 6:33
82 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 6:55
83 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 6:56
84 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 7:24
85 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy s.t.
86 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott 7:26
87 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 7:30
88 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac 7:31
89 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ s.t.
90 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 7:34
91 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 7:45
92 Imanol Estevez Salas (Esp) Euskadi Basque Country - Murias 7:59
93 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Team UKYO 8:04
94 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac 8:09
95 Igor Anton (Esp) Dimension Data 8:28
96 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 8:35
97 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 8:54
98 Michael Albasini (Sui) Orica-Scott 9:25
99 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 9:45
100 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 9:48
101 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 10:07
102 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 10:21
103 Gustavo Veloso (Por) W52/FC Porto 10:28
104 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy 10:32
105 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 10:56
106 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 11:25
107 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 12:07
108 Adriá Moreno Sala (Esp) National Team Spain 12:12
109 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 12:24
110 José Manuel Díaz (Esp) Israel Cycling Academy 12:56
111 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 12:59
112 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 13:00
113 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 13:14
114 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 13:23
115 Jérémy Roy (Fra) FDJ 13:32
116 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos BH 13:38
117 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac 13:45
118 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country - Murias 14:00
119 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 14:02
120 Angel Rebollido (Esp) W52/FC Porto 14:09
121 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 14:16
122 William Bonnet (Fra) FDJ 14:41
123 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 15:09
124 Julien Morice (Fra) Direct Energie 15:15
125 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 15:18
126 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 15:25
127 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 16:07
128 Raul Alarcon Garcia (Esp) W52/FC Porto 16:18
129 Berden De Vries (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 16:21
130 António Carvalho (Por) W52/FC Porto 16:29
131 Martijn Budding (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 16:35
132 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 16:52
133 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 17:01
134 Sebastián Mora Vedri (Esp) National Team Spain 17:18
135 Hector Saez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA s.t.
136 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 17:38
137 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 17:49
138 Oscar Pujol (Esp) Team UKYO 18:16
139 Tom Bohli (Sui) BMC Racing Team 19:51
140 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 19:54
141 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 20:00
142 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 20:06
143 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin 20:49
144 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – Rusvelo 21:19
145 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 21:25
146 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 22:35
147 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 22:42
148 Eduardo Llacer Gabarron (Esp) National Team Spain 23:16
149 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 23:18
150 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 23:30
151 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie s.t.
152 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 24:11
153 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country - Murias 24:17
154 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA s.t.
155 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac 25:46
156 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits 25:49
157 Aitor Gonzales (Esp) Euskadi Basque Country - Murias 26:02
158 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits 26:21
159 Salvador Guardiola (Esp) Team UKYO 26:36
160 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Team UKYO 26:41
161 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country - Murias 27:53
162 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos BH 28:00
163 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 28:38
164 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 28:47
165 Etienne van Empel (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 29:26
166 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom – Rusvelo 29:39
167 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 29:40
168 Daniel Navarro (Esp) Cofidis, Solutions Credits s.t.
169 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 30:09
170 Jonathan Lastra (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 30:24
171 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country - Murias 30:32
172 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos BH 30:51
173 Ivan Moreno Sanchez (Esp) National Team Spain 31:36
174 Manuel Jimenez Garcia (Esp) National Team Spain s.t.
175 Aviv Yechzkel (Isr) Israel Cycling Academy 32:20
176 Tanzou Tokuda (Jpn) Team UKYO 32:37
177 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team UKYO 32:48
178 Aritz Bagues Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country - Murias 33:11
179 Julio Alberto Amores Palacios (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 33:38
180 Albert Torres Barcelo (Esp) Inteja Dominican Cycling Team s.t.
181 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja Dominican Cycling Team 33:56
182 Christopher Butler (USA) Caja Rural-Seguros RGA 37:47
183 Benjami Prades (Esp) Team UKYO 49:00


Previous

Stage 1
Stage 2

 

Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top


 
 | 
 Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Logout
 © Copyright 1998-2018 Canadian Cyclist. All rights reserved.