Canadian Cyclist

 

March 29/17 12:28 pm - Driedaagse De Panne-Koksijde: Stage 2


Posted by Editoress on 03/29/17
 

Results from the second stage of Driedaagse De Panne-Koksijde in Belgium

Stage 2: Zottegem to Koksijde, 192.9 km
1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha Alpecin 4:37:29
2 Edward Theuns (Bel) Trek - Segafredo
3 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
4 Pascal Ackermann (Ger) Bora - Hansgrohe
5 Andrea Guardini (Ita) UAE Abu Dhabi
6 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
7 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
8 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
9 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
10 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
11 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
12 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
13 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
14 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
15 Matthias Brändle (Aut) Trek - Segafredo
16 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
17 Mark McNally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
18 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij all s.t.
19 Boy van Poppel (Ned) Trek - Segafredo 0:05
20 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha Alpecin 0:07
21 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors s.t.
22 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 0:24
23 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert 1:32
24 Andreas Schillinger (Ger) Bora - Hansgrohe
25 Jasper De Buyst (Bel) Lotto - Soudal
26 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
27 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal all s.t.
28 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 1:34
29 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo - Vini Fantini 2:13
30 Igor Boev (Rus) Gazprom - RusVelo
31 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto - Isorex both s.t.
32 Michael Goolaerts (Bel) Vérandas Willems - Crelan 2:39
33 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems - Crelan
34 David Boucher (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
35 Federico Zurlo (Ita) UAE Abu Dhabi
36 Andre Looij (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
37 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
38 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
39 Lawrence Naesen (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
40 Joeri Stallaert (Bel) Cibel - Cebon
41 Michael Cools (Bel) Tarteletto - Isorex
42 Mathias De Witte (Bel) Cibel - Cebon
43 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek - Segafredo
44 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
45 Nils Politt (Ger) Team Katusha Alpecin
46 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
47 Rick Zabel (Ger) Team Katusha Alpecin
48 Anders Skaarseth (Nor) Joker - Icopal
49 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker - Icopal
50 Matteo Pelucchi (Ita) Bora - Hansgrohe
51 Matteo Draperi (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
52 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin
53 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic - Aqua Protect
54 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
55 Alexander Porsev (Rus) Gazprom - RusVelo
56 Kevyn Ista (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
57 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora - Hansgrohe
58 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom - RusVelo
59 Alexander Cools (Bel) Cibel - Cebon
60 Erik Baska (Svk) Bora - Hansgrohe
61 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
62 Arjen Livyns (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
63 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
64 Christoph Pfingsten (Ger) Bora - Hansgrohe
65 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom - RusVelo
66 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
67 Simone Consonni (Ita) UAE Abu Dhabi
68 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
69 Julien Morice (Fra) Direct Energie
70 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
71 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
72 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
73 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
74 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom - RusVelo
75 Gaëtan Bille (Bel) Vérandas Willems - Crelan
76 Brecht Dhaene (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
77 Marco Haller (Aut) Team Katusha Alpecin
78 Reto Hollenstein (Sui) Team Katusha Alpecin
79 Marco Marcato (Ita) UAE Abu Dhabi
80 Moreno Hofland (Ned) Lotto - Soudal
81 Daniel McLay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
82 Marko Kump (Slo) UAE Abu Dhabi
83 Kiel Reijnen (USA) Trek - Segafredo
84 Rob Leemans (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
85 Oliviero Troia (Ita) UAE Abu Dhabi
86 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
87 Sacha Modolo (Ita) UAE Abu Dhabi
88 Aidis Kruopis (Ltu) Vérandas Willems - Crelan
89 Yohann Gène (Fra) Direct Energie
90 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
91 Alexander Edmonson (Aus) Orica - Scott
92 Luka Mezgec (Slo) Orica - Scott
93 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
94 Luke Durbridge (Aus) Orica - Scott
95 Dieter Bouvry (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
96 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
97 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport
98 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
99 Laurent Didier (Lux) Trek - Segafredo all s.t.
100 Rüdiger Selig (Ger) Bora - Hansgrohe 3:10
101 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal s.t.
102 Roger Kluge (Ger) Orica - Scott 3:18
103 Timothy Stevens (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team 6:46
104 Ole Forfang (Nor) Joker - Icopal 6:48
105 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker - Icopal
106 Vegard Breen (Nor) Joker - Icopal
107 Seppe Verschuere (Bel) Cibel - Cebon
108 Gianni Marchand (Bel) Cibel - Cebon
109 Pavel Brutt (Rus) Gazprom - RusVelo
110 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
111 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom - RusVelo
112 Tony Gallopin (Fra) Lotto - Soudal
113 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
114 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
115 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
116 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
117 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
118 Erwann Corbel (Fra) Fortuneo - Vital Concept
119 Stef Van Zummeren (Bel) Vérandas Willems - Crelan
120 Adriaan Aas Stien (Nor) Joker - Icopal
121 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
122 Remy Mertz (Bel) Lotto - Soudal
123 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
124 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
125 Markus Hoelgaard (Nor) Joker - Icopal
126 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
127 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
128 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
129 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani - CSF
130 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom - RusVelo
131 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina - Selle Italia
132 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
133 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
134 Mirco Maestri (Ita) Bardiani - CSF
135 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
136 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
137 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
138 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
139 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
140 Enrico Barbin (Ita) Bardiani - CSF
141 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani - CSF
142 Frederik Frison (Bel) Lotto - Soudal
143 Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
144 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
145 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini
146 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
147 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
148 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
149 Jelle Mannaerts (Bel) Tarteletto - Isorex
150 Lars Ytting Bak (Den) Lotto - Soudal
151 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
152 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina - Selle Italia
153 Gerry Druyts (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
154 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
155 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto - Isorex
156 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert all s.t.
157 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 11:52
158 Jonathan Breyne (Bel) Tarteletto - Isorex
159 Elias Van Breussegem (Bel) Vérandas Willems - Crelan
160 Kevin Verwaest (Bel) Tarteletto - Isorex
161 Robby Cobbaert (Bel) Cibel - Cebon
162 Kenny Dehaes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
163 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
164 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF
166 Alexander Maes (Bel) Cibel - Cebon
167 Barry Markus (Ned) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
168 Boris Vallée (Bel) Fortuneo - Vital Concept all s.t.
169 Lorenzo Blomme (Bel) Tarteletto - Isorex 13:29
DNF Sam Bennett (Irl) Bora - Hansgrohe
DNF Mads Pedersen (Den) Trek - Segafredo
DNF Gregory Daniel (USA) Trek - Segafredo
DNF Marco Maronese (Ita) Bardiani - CSF
DNF Aviv Yechzkel (Isr) Israel Cycling Academy
DNF Berden De Vries (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
DNF Wim Reynaerts (Bel) Cibel - Cebon
DNS Jens Keukeleire (Bel) Orica - Scott
DNS Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Abu Dhabi
DNS Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
DNS Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
DNS Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
 
GC
1 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 9:13:28
2 Matthias Brändle (Aut) Trek - Segafredo at 0:50
3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha Alpecin 1:07
4 Edward Theuns (Bel) Trek - Segafredo 1:11
5 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 1:15
6 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie s.t.
7 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect 1:17
8 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo - Vital Concept s.t.
9 Boy Van Poppel (Ned) Trek - Segafredo 1:22
10 Jasper De Buyst (Bel) Lotto - Soudal 2:25
11 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert 2:49
12 Luke Durbridge (Aus) Orica - Scott 3:07
13 Simone Consonni (Ita) UAE Abu Dhabi 3:28
14 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto - Isorex 3:30
15 Sacha Modolo (Ita) UAE Abu Dhabi 3:56
16 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 4:00
17 Marco Haller (Aut) Team Katusha Alpecin
18 Marco Marcato (Ita) UAE Abu Dhabi both s.t.
19 Jens Debusschere (Bel) Lotto - Soudal 5:36
20 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert s.t.
21 Christoph Pfingsten (Ger) Bora - Hansgrohe 5:50
22 Nils Politt (Ger) Team Katusha Alpecin 6:22
23 Reto Hollenstein (Sui) Team Katusha Alpecin
24 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport both s.t.
25 Joeri Stallaert (Bel) Cibel - Cebon 6:43
26 Mathias De Witte (Bel) Cibel - Cebon
27 Gaëtan Bille (Bel) Vérandas Willems - Crelan
28 Alexander Edmonson (Aus) Orica - Scott all s.t.
29 Rüdiger Selig (Ger) Bora - Hansgrohe 6:53
30 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 7:57
31 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert 8:00
32 Ole Forfang (Nor) Joker - Icopal 8:05
33 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
34 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini both s.t.
35 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini 8:57
36 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 9:49
37 Andrea Guardini (Ita) UAE Abu Dhabi 9:50
38 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
39 Pascal Ackermann (Ger) Bora - Hansgrohe
40 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
41 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
42 Mark McNally (GBr) Wanty - Groupe Gobert all s.t.
43 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 9:57
44 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha Alpecin s.t.
45 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 10:14
46 Marko Kump (Slo) UAE Abu Dhabi 10:40
47 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 10:52
48 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 11:11
49 Andreas Schillinger (Ger) Bora - Hansgrohe 11:22
50 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 11:24
51 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 11:31
52 Igor Boev (Rus) Gazprom - RusVelo 12:03
53 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo - Vini Fantini s.t.
54 Lawrence Naesen (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect 12:26
55 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker - Icopal 12:27
56 Stijn Devolder (Bel) Vérandas Willems - Crelan 12:29
57 David Boucher (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
58 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
59 Alexander Porsev (Rus) Gazprom - RusVelo
60 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom - RusVelo
61 Matteo Draperi (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
62 Arjen Livyns (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
63 Roy Jans (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
64 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek - Segafredo
65 Anders Skaarseth (Nor) Joker - Icopal
66 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom - RusVelo
67 Brecht Dhaene (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
68 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
69 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
70 Kiel Reijnen (USA) Trek - Segafredo
71 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
72 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
73 Rick Zabel (Ger) Team Katusha Alpecin
74 Erik Baska (Svk) Bora - Hansgrohe
75 Julien Morice (Fra) Direct Energie
76 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin
77 Moreno Hofland (Ned) Lotto - Soudal
78 Federico Zurlo (Ita) UAE Abu Dhabi
79 Michael Goolaerts (Bel) Vérandas Willems - Crelan
80 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora - Hansgrohe
81 Julien Stassen (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
82 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic - Aqua Protect
83 Olivier Pardini (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
84 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
85 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
86 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
87 Kevyn Ista (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
88 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
89 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina - Selle Italia
90 Laurent Didier (Lux) Trek - Segafredo
91 Luka Mezgec (Slo) Orica - Scott
92 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Veranclassic - Aqua Protect
93 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom - RusVelo
94 Oliviero Troia (Ita) UAE Abu Dhabi
95 Aidis Kruopis (Ltu) Vérandas Willems - Crelan
96 Daniel McLay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
97 Rob Leemans (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
98 Yohann Gène (Fra) Direct Energie
99 Dieter Bouvry (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
100 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport all s.t.
101 Marcel Sieberg (Ger) Lotto - Soudal 13:00
102 Roger Kluge (Ger) Orica - Scott 13:08
103 Enrico Barbin (Ita) Bardiani - CSF 14:49
104 Alexander Cools (Bel) Cibel - Cebon 16:03
105 Timothy Stevens (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team 16:36
106 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept 16:37
107 Gianni Marchand (Bel) Cibel - Cebon 16:38
108 Seppe Verschuere (Bel) Cibel - Cebon
109 Pavel Brutt (Rus) Gazprom - RusVelo
110 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
111 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom - RusVelo
112 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
113 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani - CSF
114 Adriaan Aas Stien (Nor) Joker - Icopal
115 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
116 Jelle Mannaerts (Bel) Tarteletto - Isorex
117 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
118 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina - Selle Italia
119 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
120 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
121 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
122 Erwann Corbel (Fra) Fortuneo - Vital Concept
123 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
124 Mirco Maestri (Ita) Bardiani - CSF
125 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
126 Frederik Frison (Bel) Lotto - Soudal
127 Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
128 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
129 Remy Mertz (Bel) Lotto - Soudal
130 Stef Van Zummeren (Bel) Vérandas Willems - Crelan
131 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina - Selle Italia
132 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
133 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom - RusVelo
134 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani - CSF
135 Lars Ytting Bak (Den) Lotto - Soudal
136 Markus Hoelgaard (Nor) Joker - Icopal
137 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
138 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
139 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
140 Gerry Druyts (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
141 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
142 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
143 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
144 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
145 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert all s.t.
146 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 17:57
147 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert 18:05
148 Tony Gallopin (Fra) Lotto - Soudal 18:54
149 Michael Cools (Bel) Tarteletto - Isorex 20:36
150 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 21:40
151 Robby Cobbaert (Bel) Cibel - Cebon 21:42
152 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
153 Kenny Dehaes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
154 Elias Van Breussegem (Bel) Vérandas Willems - Crelan all s.t.
155 Vegard Breen (Nor) Joker - Icopal 24:45
156 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto - Isorex s.t.
157 Andre Looij (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 26:48
158 Matteo Pelucchi (Ita) Bora - Hansgrohe
159 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy both s.t.
160 Alexander Maes (Bel) Cibel - Cebon 29:49
161 Boris Vallée (Bel) Fortuneo - Vital Concept s.t.
162 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker - Icopal 30:54
163 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 30:57
164 Kevin Verwaest (Bel) Tarteletto - Isorex 36:01
165 Jonathan Breyne (Bel) Tarteletto - Isorex
166 Barry Markus (Ned) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice Continental Team
167 Paolo Simion (Ita) Bardiani - CSF
168 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise all s.t.
169 Lorenzo Blomme (Bel) Tarteletto - Isorex 37:38



 

Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top


 
 | 
 Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Logout
 © Copyright 1998-2018 Canadian Cyclist. All rights reserved.