Canadian Cyclist Cervelo R3 24/7 2 - May 2
   Follow us on Twitter
 
Find us on Facebook
 
Wheels of Bloor - March 7
 
ACS Apollo Bikes - November 19
 
Williams Cycling March 28
 
IMBA Canada - Dec 14
 
Share the Road - Dec 14
 


 

 

 
OGC Camelback CC2 - April 7
 

Daily News


 

September 7/03 8:59 am - Vuelta: Stage 2


Posted by Editoress on 09/7/03
 

Vuelta a España Spain

Stage 2: Gijon to Cangas de Onis, 148 km
1. Luis Perez (Esp) Cofidis, Le Credit par Telephone, 3:27:32
2. Carlos Sastre (Esp) Team CSC, s.t.
3. Alejandro Valverde (Esp) Kelme-Costa Blanca, 0:14
4. Miguel Martin Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron
5. Joaquin Rodriguez (Esp) O.N.C.E.-Eroski
6. David Etxebarria (Esp) Euskaltel-Euskadi
7. Patrick Sinkewitz (Ger) Quick.Step-Davitamon
8. Igor Astarloa (Esp) Team Saeco
9. Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo
10. Gorka Gonzalez (Esp) Euskaltel-Euskadi
11. Igor Gonzalez De Galdeano (Esp) O.N.C.E.-Eroski
12. Joan Horrach (Esp) Milaneza-MSS
13. Klaus Moller (Den) Milaneza-MSS, all s.t.
14. Aitor Osa (Esp) iBanesto.com, 0:15
15. Kyryl Pospyeyev (Ukr) Domina Vacanze-Elitron
16. Txema Del Olmo (Esp) Milaneza-MSS
17. Isidro Nozal (Esp) O.N.C.E.-Eroski
18. Oscar Sevilla (Esp) Kelme-Costa Blanca
19. Benjamin Noval (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
20. Iker Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi
21. Michael Rasmussen (Den) Rabobank
22. Manuel Beltran (Esp) US Postal-Berry Floor
23. Felix Garcia Casas (Esp) Team Bianchi
24. Michele Scarponi (Ita) Domina Vacanze-Elitron
25. Unai Osa (Esp) iBanesto.com
26. Marcos Serrano (Esp) O.N.C.E.-Eroski
27. Santos Gonzalez (Esp) Domina Vacanze-Elitron
28. Francisco Mancebo (Esp) iBanesto.com
29. Roberto Heras (Esp) US Postal-Berry Floor
30. Carlos Garcia Quesada (Esp) Kelme-Costa Blanca
31. Juan Miguel Mercado (Esp) iBanesto.com
32. Felix Cardenas (Col) Labarca-2-Cafe Baque
33. David Latasa (Esp) Kelme-Costa Blanca, all s.t.
34. Pablo Lastras (Esp) iBanesto.com, 1:29
35. Juan Manuel Garate (Esp) Lampre
36. Francisco Vila (Esp) Lampre
37. Eladio Jimenez (Esp) iBanesto.com
38. Floyd Landis (USA) US Postal-Berry Floor, all s.t.
39. Tom Boonen (Bel) Quick.Step-Davitamon, 1:33
40. Carlos Torrent (Esp) Paternina-Costa de Almeria, s.t.
41. Oscar Pereiro (Esp) Phonak Hearing Systems, 1:35
42. Aitor Gonzalez (Esp) Fassa Bortolo
43. Jose Gutierrez (Esp) Kelme-Costa Blanca
44. Gorka Gerrikagoitia (Esp) Euskaltel-Euskadi
45. Christian Werner (Ger) Team Telekom
46. Angel Casero (Esp) Team Bianchi
47. Alberto Martinez (Esp) Euskaltel-Euskadi
48. Santiago Perez (Esp) Phonak Hearing Systems
49. Jose Azevedo (Por) O.N.C.E.-Eroski
50. Richard Virenque (Fra) Quick.Step-Davitamon
51. Francisco Cerezo (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
52. Manuel Calvente (Esp) Team CSC
53. Angel Vicioso (Esp) O.N.C.E.-Eroski
54. Peter Farazjin (Bel) Cofidis, Le Credit par Telephone, all s.t.
55. Jurgen Van Goolen (Bel) Quick.Step-Davitamon, 3:55
56. Jose Javier Gomez Gozalo (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
57. Wladimir Belli (Ita) Lampre, both s.t.
58. Erik Zabel (Ger) Team Telekom, 4:12
59. Michael Barry (Can) US Postal-Berry Floor
60. Juan Carlos Dominguez (Esp) Phonak Hearing Systems
61. Benoit Joachim (Lux) US Postal-Berry Floor
62. Domingo Sanchez (Esp) Paternina-Costa de Almeria
63. Rafael Casero (Esp) Paternina-Costa de Almeria
64. Gonçalo Amorim (Por) Milaneza-MSS
65. Renato Silva (Por) Milaneza-MSS
66. Frank Vandenbroucke (Bel) Quick.Step-Davitamon
67. Joaquin Lopez (Esp) Paternina-Costa de Almeria
68. George Hincapie (USA) US Postal-Berry Floor
69. Fabrizio Guidi (Ita) Team Bianchi
70. Jan Hruska (Cze) O.N.C.E.-Eroski, all s.t.
71. Jesus Maria Manzano (Esp) Kelme-Costa Blanca, 4:19
72. Cadel Evans (Aus) Team Telekom
73. Constantino Zaballa (Esp) Kelme-Costa Blanca
74. Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
75. Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom
76. Inigo Cuesta (Esp) Cofidis, Le Credit par Telephone
77. Alessandro Cortinovis (Ita) Lampre
78. Jose Luis Rebollo (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
79. Frank Schleck (Lux) Team CSC
80. Andrea Brognara (Ita) Alessio
81. Guido Trentin (Ita) Cofidis, Le Credit par Telephone
82. Daniel Atienza (Esp) Cofidis, Le Credit par Telephone
83. Patrick Calcagni (Sui) Saunier Duval-Vini Caldirola
84. Jose Luis Rubiera (Esp) US Postal-Berry Floor
85. Francisco Jose Lara (Esp) Team Bianchi
86. Fabian Jeker (Sui) Milaneza-MSS
87. Daniele Righi (Ita) Lampre
88. Gustavo Otero (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
89. Francisco Cabello (Esp) Kelme-Costa Blanca
90. Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
91. Cristian Moreni (Ita) Alessio
92. Carlos Golbano (Esp) Paternina-Costa de Almeria, all s.t.
93. Mario Aerts (Bel) Team Telekom, 5:59
94. Addy Engels (Ned) Rabobank
95. Sergio Perez (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
96. Nicki Sorensen (Den) Team CSC
97. Mathew Hayman (Aus) Rabobank
98. Pedro Cardoso (Por) Milaneza-MSS
99. Mariano Piccoli (Ita) Lampre
100. Paulo Barroso (Por) Milaneza-MSS, all s.t.
101. Jose Jufre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 8:02
102. Juan Jose De Los Angeles (Esp) Fassa Bortolo
103. Bobby Julich (USA) Team Telekom
104. Angelo Lopeboselli (Ita) Cofidis, Le Credit par Telephone
105. Oscar Mason (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola, all s.t.
106. Jose Luis Martinez (Esp) Paternina-Costa de Almeria, 9:24
107. Giosue Bonomi (Ita) Team Saeco, 11:14
108. Gianpaolo Mondini (Ita) Domina Vacanze-Elitron
109. Jorge Ferrio (Esp) Paternina-Costa de Almeria
110. Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
111. Jan Svorada (Cze) Lampre
112. Roberto Laiseka (Esp) Euskaltel-Euskadi
113. Steffan Wesemann (Ger) Team Telekom
114. Aitor Garmendia (Esp) Team Bianchi
115. Angel Edo (Esp) Milaneza-MSS
116. Simone Bertoletti (Ita) Lampre
117. Thorsten Rund (Ger) Team Bianchi
118. Raphael Schweda (Ger) Team Bianchi
119. Jaime Hernandez (Esp) Team Bianchi
120. Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
121. Mikel Pradera (Esp) O.N.C.E.-Eroski
122. Antonio Tauler (Esp) Kelme-Costa Blanca
123. Bram Tankink (Ned) Quick.Step-Davitamon
124. Steven De Jongh (Ned) Rabobank
125. Beat Zberg (Sui) Rabobank
126. Kurt Van De Wouwer (Bel) Quick.Step-Davitamon
127. Jose Luis Arrieta (Esp) iBanesto.com
128. Pedro Horrillo (Esp) Quick.Step-Davitamon
129. Gerrit Glomser (Aut) Team Saeco
130. Alex Zuelle (Sui) Phonak Hearing Systems
131. Simone Masciarelli (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola
132. Jorg Jaksche (Ger) O.N.C.E.-Eroski
133. Jose Garcia Acosta (Esp) iBanesto.com
134. Cesar Garcia Calvo (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
135. Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi, all s.t.
136. Ronald Mutsaars (Ned) Rabobank, 12:58
137. Alessandro Bertolini (Ita) Alessio
138. Pedro Diaz Lobato (Esp) Paternina-Costa de Almeria
139. Igor Pugaci (Mda) Team Saeco
140. J.Antonio Pecharroman (Esp) Paternina-Costa de Almeria
141. Ruslan Ivanov (Mda) Alessio
142. David Navas (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
143. Denis Lunghi (Ita) Alessio
144. Cyril Dessel (Fra) Phonak Hearing Systems
145. Alexandre Usov (Blr) Phonak Hearing Systems
146. Serguei Ivanov (Rus) Fassa Bortolo
147. Filippo Simeoni (Ita) Domina Vacanze-Elitron
148. Pietro Zucconi (Sui) Saunier Duval-Vini Caldirola
149. Gonzalo Bayarri (Esp) Phonak Hearing Systems
150. Ivan Herrero (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
151. Karsten Kroon (Ned) Rabobank
152. Levy Leipheimer (USA) Rabobank
153. Bekim Christensen (Den) Team CSC
154. Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo
155. Giovanni Lombardi (Ita) Domina Vacanze-Elitron
156. Guido Trenti (USA) Fassa Bortolo
157. Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo
158. Volodymir Gustov (Ukr) Fassa Bortolo
159. Davide Frattini (Ita) Alessio
160. Gorka Arrizabalaga (Esp) Euskaltel-Euskadi
161. Gianluca Sironi (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola
162. Giampaolo Cheula (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola
163. Inaki Isasi (Esp) Euskaltel-Euskadi
164. Juan Fuentes (Esp) Team Saeco
165. David Canada (Esp) Quick.Step-Davitamon
166. Stephan Schreck (Ger) Team Telekom
167. Max van Heeswijk (Ned) US Postal-Berry Floor
168. Jan Boven (Ned) Rabobank
169. Alberto Vinale (Ita) Alessio
170. Francisco Gutierrez (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
171. Matthew White (Aus) US Postal-Berry Floor
172. Julian Dean (NZl) Team CSC
173. Thomas Bruun (Den) Team CSC
174. David Lopez (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
175. David De La Fuente (Esp) Saunier Duval-Vini Caldirola, all s.t.
176. Leonardo Piepoli (Ita) iBanesto.com, 13:09
177. Massimo Apollonio (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola, 15:43
178. Christian Pepoli (Ita) Team Saeco, 16:45
179. Fred Rodriguez (USA) Saunier Duval-Vini Caldirola, s.t.
180. Francesco Secchiari (Ita) Domina Vacanze-Elitron, 17:02
181. Bingen Fernandez (Esp) Cofidis, Le Credit par Telephone, s.t.
182. Rubens Bertogliati (Sui) Lampre, 17:04
183. Angelo Furlan (Ita) Alessio
184. Dmitri Fofonov (Kaz) Cofidis, Le Credit par Telephone
185. Niki Aebersold (Sui) Phonak Hearing Systems
186. Sven Montgomery (Sui) Fassa Bortolo
187. Antonio Bucciero (Ita) Team Saeco
188. Nicola Gavazzi (Ita) Team Saeco
189. Michael Sandstod (Den) Team CSC, all s.t.
190. David Millar (GBr) Cofidis, Le Credit par Telephone, 17:07
191. Santiago Blanco (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, s.t.
192. Stefano Casagranda (Ita) Alessio, 17:08
193. Jose Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada
194. German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, both s.t.
195. Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom, 17:53
196. David Plaza (Esp) Team Bianchi, 29:18
DNS Mario Cipollini (Ita) Domina Vacanze-Elitron

GC
1. Joaquin Rodriguez (Esp) O.N.C.E.-Eroski, 3:59:47
2. Igor Gonzalez De Galdeano (Esp) O.N.C.E.-Eroski, at s.t.
3. Isidro Nozal (Esp) O.N.C.E.-Eroski, 0:01
4. Marcos Serrano (Esp) O.N.C.E.-Eroski, s.t.
5. Manuel Beltran (Esp) US Postal-Berry Floor, 0:11
6. Roberto Heras (Esp) US Postal-Berry Floor, s.t.
7. Aitor Osa (Esp) iBanesto.com, 0:25
8. Unai Osa (Esp) iBanesto.com
9. Francisco Mancebo (Esp) iBanesto.com
10. Juan Miguel Mercado (Esp) iBanesto.com, all s.t.
11. Luis Perez (Esp) Cofidis, Le Credit par Telephone, 0:42
12. Alejandro Valverde (Esp) Kelme-Costa Blanca, 0:45
13. Oscar Sevilla (Esp) Kelme-Costa Blanca, 0:46
14. Carlos Garcia Quesada (Esp) Kelme-Costa Blanca
15. David Latasa (Esp) Kelme-Costa Blanca, both s.t.
16. Patrick Sinkewitz (Ger) Quick.Step-Davitamon, 0:48
17. David Etxebarria (Esp) Euskaltel-Euskadi, 0:50
18. Gorka Gonzalez (Esp) Euskaltel-Euskadi, s.t.
19. Iker Flores (Esp) Euskaltel-Euskadi, 0:51
20. Felix Garcia Casas (Esp) Team Bianchi, 1:02
21. Carlos Sastre (Esp) Team CSC, 1:13
22. Michael Rasmussen (Den) Rabobank, 1:19
23. Jose Azevedo (Por) O.N.C.E.-Eroski, 1:21
24. Angel Vicioso (Esp) O.N.C.E.-Eroski, s.t.
25. Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo, 1:25
26. Floyd Landis (USA) US Postal-Berry Floor, s.t.
27. Joan Horrach (Esp) Milaneza-MSS, 1:30
28. Klaus Moller (Den) Milaneza-MSS, s.t.
29. Txema Del Olmo (Esp) Milaneza-MSS, 1:31
30. Igor Astarloa (Esp) Team Saeco, 1:39
31. Pablo Lastras (Esp) iBanesto.com
32. Eladio Jimenez (Esp) iBanesto.com, both s.t.
33. Jose Gutierrez (Esp) Kelme-Costa Blanca, 2:06
34. Tom Boonen (Bel) Quick.Step-Davitamon, 2:07
35. Richard Virenque (Fra) Quick.Step-Davitamon, 2:09
36. Alberto Martinez (Esp) Euskaltel-Euskadi, 2:11
37. Gorka Gerrikagoitia (Esp) Euskaltel-Euskadi, s.t.
38. Peter Farazjin (Bel) Cofidis, Le Credit par Telephone, 2:17
39. Juan Manuel Garate (Esp) Lampre, 2:18
40. Francisco Vila (Esp) Lampre, s.t.
41. Angel Casero (Esp) Team Bianchi, 2:22
42. Oscar Pereiro (Esp) Phonak Hearing Systems, 2:25
43. Santiago Perez (Esp) Phonak Hearing Systems, s.t.
44. Benjamin Noval (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 2:31
45. Carlos Torrent (Esp) Paternina-Costa de Almeria, 2:39
46. Aitor Gonzalez (Esp) Fassa Bortolo, 2:46
47. Christian Werner (Ger) Team Telekom, 2:47
48. Manuel Calvente (Esp) Team CSC, 2:48
49. Felix Cardenas (Col) Labarca-2-Cafe Baque, 3:01
50. Miguel Martin Perdiguero (Esp) Domina Vacanze-Elitron, s.t.
51. Kyryl Pospyeyev (Ukr) Domina Vacanze-Elitron, 3:02
52. Santos Gonzalez (Esp) Domina Vacanze-Elitron
53. Michele Scarponi (Ita) Domina Vacanze-Elitron, both s.t.
54. Jan Hruska (Cze) O.N.C.E.-Eroski, 3:58
55. Michael Barry (Can) US Postal-Berry Floor, 4:08
56. Benoit Joachim (Lux) US Postal-Berry Floor
57. George Hincapie (USA) US Postal-Berry Floor, both s.t.
58. Jose Luis Rubiera (Esp) US Postal-Berry Floor, 4:15
59. Francisco Cerezo (Esp) Labarca-2-Cafe Baque, 4:21
60. Jurgen Van Goolen (Bel) Quick.Step-Davitamon, 4:29
61. Wladimir Belli (Ita) Lampre, 4:44
62. Frank Vandenbroucke (Bel) Quick.Step-Davitamon, 4:46
63. Constantino Zaballa (Esp) Kelme-Costa Blanca, 4:50
64. Francisco Cabello (Esp) Kelme-Costa Blanca, s.t.
65. Fabrizio Guidi (Ita) Team Bianchi, 4:59
66. Inigo Cuesta (Esp) Cofidis, Le Credit par Telephone, 5:01
67. Guido Trentin (Ita) Cofidis, Le Credit par Telephone
68. Daniel Atienza (Esp) Cofidis, Le Credit par Telephone, both s.t.
69. Juan Carlos Dominguez (Esp) Phonak Hearing Systems, 5:02
70. Francisco Jose Lara (Esp) Team Bianchi, 5:06
71. Alessandro Cortinovis (Ita) Lampre, 5:08
72. Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems, 5:09
73. Domingo Sanchez (Esp) Paternina-Costa de Almeria, 5:18
74. Rafael Casero (Esp) Paternina-Costa de Almeria
75. Joaquin Lopez (Esp) Paternina-Costa de Almeria
76. Daniele Righi (Ita) Lampre, all s.t.
77. Erik Zabel (Ger) Team Telekom, 5:24
78. Carlos Golbano (Esp) Paternina-Costa de Almeria, 5:25
79. Renato Silva (Por) Milaneza-MSS, 5:28
80. Gonçalo Amorim (Por) Milaneza-MSS, s.t.
81. Cadel Evans (Aus) Team Telekom, 5:31
82. Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom
83. Cristian Moreni (Ita) Alessio, both s.t.
84. Peter Luttenberger (Aut) Team CSC, 5:32
85. Frank Schleck (Lux) Team CSC, s.t.
86. Fabian Jeker (Sui) Milaneza-MSS, 5:35
87. Patrick Calcagni (Sui) Saunier Duval-Vini Caldirola, 6:09
88. Jose Luis Rebollo (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 6:35
89. Jose Javier Gomez Gozalo (Esp) Labarca-2-Cafe Baque, 6:41
90. Mariano Piccoli (Ita) Lampre, 6:48
91. Addy Engels (Ned) Rabobank, 7:03
92. Gustavo Otero (Esp) Labarca-2-Cafe Baque, 7:05
93. Andrea Brognara (Ita) Alessio, 7:08
94. Nicki Sorensen (Den) Team CSC, 7:12
95. Mario Aerts (Bel) Team Telekom, 7:13
96. Pedro Cardoso (Por) Milaneza-MSS, 7:15
97. Paulo Barroso (Por) Milaneza-MSS
98. Mathew Hayman (Aus) Rabobank, 7:38
99. Angelo Lopeboselli (Ita) Cofidis, Le Credit par Telephone, 8:44
100. Bobby Julich (USA) Team Telekom, 9:14
101. Jesus Maria Manzano (Esp) Kelme-Costa Blanca, 9:47
102. Oscar Mason (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola, 9:52
103. Jose Jufre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 10:18
104. Jose Luis Martinez (Esp) Paternina-Costa de Almeria, 10:3
105. Jose Luis Arrieta (Esp) iBanesto.com, 11:24
106. Jose Garcia Acosta (Esp) iBanesto.com
107. Sergio Perez (Esp) Labarca-2-Cafe Baque, 11:25
108. Antonio Tauler (Esp) Kelme-Costa Blanca, 11:45
109. Kurt Van De Wouwer (Bel) Quick.Step-Davitamon, 11:48
110. Pedro Horrillo (Esp) Quick.Step-Davitamon
111. Bram Tankink (Ned) Quick.Step-Davitamon
112. Roberto Laiseka (Esp) Euskaltel-Euskadi, 11:50
113. Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi
114. Thorsten Rund (Ger) Team Bianchi, 12:01
115. Raphael Schweda (Ger) Team Bianchi
116. Aitor Garmendia (Esp) Team Bianchi
117. Jaime Hernandez (Esp) Team Bianchi
118. Jan Svorada (Cze) Lampre, 12:03
119. Simone Bertoletti (Ita) Lampre
120. Alex Zuelle (Sui) Phonak Hearing Systems, 12:04
121. Beat Zberg (Sui) Rabobank, 12:18
122. Steven De Jongh (Ned) Rabobank
123. Jorge Ferrio (Esp) Paternina-Costa de Almeria, 12:20
124. Angel Edo (Esp) Milaneza-MSS, 12:30
125. Giosue Bonomi (Ita) Team Saeco, 12:39
126. Gerrit Glomser (Aut) Team Saeco
127. Max van Heeswijk (Ned) US Postal-Berry Floor, 12:54
128. Simone Masciarelli (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola, 13:04
129. Matthew White (Aus) US Postal-Berry Floor, 13:05
130. Juan Jose De Los Angeles (Esp) Fassa Bortolo, 13:17
131. Leonardo Piepoli (Ita) iBanesto.com, 13:19
132. Oscar Laguna (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 13:30
133. David Canada (Esp) Quick.Step-Davitamon, 13:32
134. Gorka Arrizabalaga (Esp) Euskaltel-Euskadi, 13:34
135. Inaki Isasi (Esp) Euskaltel-Euskadi, s.t.
136. Cyril Dessel (Fra) Phonak Hearing Systems, 13:48
137. Alexandre Usov (Blr) Phonak Hearing Systems, s.t.
138. Cesar Garcia Calvo (Esp) Labarca-2-Cafe Baque, 14:00
139. Gianpaolo Mondini (Ita) Domina Vacanze-Elitron, 14:01
140. Ronald Mutsaars (Ned) Rabobank, 14:02
141. Levy Leipheimer (USA) Rabobank
142. Jan Boven (Ned) Rabobank, both s.t.
143. Pedro Diaz Lobato (Esp) Paternina-Costa de Almeria, 14:04
144. Serguei Ivanov (Rus) Fassa Bortolo, 14:09
145. Alessandro Petacchi (Ita) Fassa Bortolo
146. Volodymir Gustov (Ukr) Fassa Bortolo
147. Alessandro Bertolini (Ita) Alessio, 14:10
148. Ruslan Ivanov (Mda) Alessio
149. Denis Lunghi (Ita) Alessio
150. Davide Frattini (Ita) Alessio, all s.t.
151. Bekim Christensen (Den) Team CSC, 14:11
152. Steffan Wesemann (Ger) Team Telekom, 14:12
153. Stephan Schreck (Ger) Team Telekom, 14:16
154. Julian Dean (NZl) Team CSC, 14:21
155. Juan Fuentes (Esp) Team Saeco, 14:23
156. Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo, 14:34
157. Gianluca Sironi (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola, 14:48
158. Giampaolo Cheula (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola
159. David De La Fuente (Esp) Saunier Duval-Vini Caldirola, both s.t.
160. Alberto Vinale (Ita) Alessio, 14:49
161. Igor Pugaci (Mda) Team Saeco, 14:50
162. Pietro Zucconi (Sui) Saunier Duval-Vini Caldirola, 15:07
163. David Navas (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 15:14
164. Mikel Pradera (Esp) O.N.C.E.-Eroski, 15:30
165. Jorg Jaksche (Ger) O.N.C.E.-Eroski, s.t.
166. Ivan Herrero (Esp) Labarca-2-Cafe Baque, 15:44
167. Francisco Gutierrez (Esp) Labarca-2-Cafe Baque
168. David Lopez (Esp) Labarca-2-Cafe Baque, both s.t.
169. Filippo Simeoni (Ita) Domina Vacanze-Elitron, 15:45
170. Giovanni Lombardi (Ita) Domina Vacanze-Elitron, s.t.
171. Massimo Apollonio (Ita) Saunier Duval-Vini Caldirola, 17:33
172. Nacor Burgos (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 17:37
173. Dmitri Fofonov (Kaz) Cofidis, Le Credit par Telephone, 17:46
174. David Millar (GBr) Cofidis, Le Credit par Telephone, 17:49
175. Bingen Fernandez (Esp) Cofidis, Le Credit par Telephone, 17:52
176. Rubens Bertogliati (Sui) Lampre, 17:53
177. Karsten Kroon (Ned) Rabobank, 18:09
178. Christian Pepoli (Ita) Team Saeco, 18:10
179. Sven Montgomery (Sui) Fassa Bortolo, 18:15
180. Angelo Furlan (Ita) Alessio, 18:16
181. Michael Sandstod (Den) Team CSC, 18:17
182. Stefano Casagranda (Ita) Alessio, 18:20
183. Niki Aebersold (Sui) Phonak Hearing Systems, 18:21
184. Antonio Bucciero (Ita) Team Saeco, 18:29
185. Fred Rodriguez (USA) Saunier Duval-Vini Caldirola, 18:35
186. Thomas Bruun (Den) Team CSC, 18:49
187. J.Antonio Pecharroman (Esp) Paternina-Costa de Almeria, 18:52
188. Guido Trenti (USA) Fassa Bortolo, 19:11
189. Gonzalo Bayarri (Esp) Phonak Hearing Systems, 19:47
190. Francesco Secchiari (Ita) Domina Vacanze-Elitron, 19:49
191. Santiago Blanco (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 23:30
192. German Nieto (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 23:31
193. Jose Maestre (Esp) Colchon Relax-Fuenlabrada, 24:32
194. Jan Schaffrath (Ger) Team Telekom, 25:10
195. Nicola Gavazzi (Ita) Team Saeco, 28:01
196. David Plaza (Esp) Team Bianchi, 30:05

 


Return to Canadian Cyclist homepage | Back to Top
D'Ornellas (+4767) - July 20
 
Norco Tactic - April 1
 

 
BikeSports - November 17
 

 


 
Dundas Speed Shop - Jan 11 (+524)
 
  


 
 © Copyright 1998-2014 Canadian Cyclist. All rights reserved.  Privacy Policy | Contact | Subscribe to RSS Feed  | Login